Jak podnieść wartość mieszkania przed sprzedażą

Planują Państwo sprzedaż mieszkania i chcieliby skutecznie podnieść jego wartość? Doskonałym sposobem będzie home staging, którego efektywność sprawia, że na zabiegi „upiększające” decyduje się coraz większa liczba klientów. Czym jest i na czym polega? Jeżeli chcą Państwo wiedzieć, jak podnieść wartość mieszkania przed sprzedażą, zachęcamy do poznania kilku przygotowanych przez nas wskazówek.
Home staging to efektowny, a zarazem efektywny lifting mieszkania, którym zajmuje się wiele specjalistycznych firm oferujących swoje usługi na terenie całego kraju. Istnieje jednak możliwość poradzenia sobie samemu z tym zadaniem, wystarczy jedynie poznać kilka podstawowych zasad, które pomogą uatrakcyjnić pomieszczenia w Państwa mieszkaniu.
Przede wszystkim niezwykle istotne są generalne porządki, a także naprawy związanie z wszystkimi widocznymi już na pierwszy rzut oka elementami. Niedomykające się szafki kuchenne, oderwane narożniki od listew przypodłogowych czy niedziałające w lampach żarówki – tym wszystkim należy się zająć na samym początku. Pierwsze wrażenie jest niezwykle istotne, dlatego warto, aby było one jak najlepsze. Warto jest także odmalować ściany, aby nie było na nich widać uszkodzeń oraz zabrudzeń powstałych na przestrzeni lat. Kolejną ważną kwestią jest odpowiednia aranżacja przestrzeni, która będzie wzbudzała wrażenie harmonii i porządku. Nie można jednak przesadzić, ponieważ efekt pustki nie jest pożądany. Warto wyposażyć wnętrza w modne dodatki, ramki na zdjęcia czy ozdoby, które będą świadczyły o tym, że w danym mieszkaniu mieszka szczęśliwa i kochająca się rodzina. Takie zabiegi bardzo działają na podświadomość potencjalnych nabywców. Oprócz kwestii wizualnych nie wolno również zapomnieć o zapachach. Woń świeżo upieczonego chleba lub kwiatów stojących na jadalnianym stole z pewnością pozytywnie wpłynie na każdego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *