Zalety jednodniowych soczewek kontaktowych

Popularność soczewek kontaktowych wzrasta z roku na rok. Wygoda i dyskrecja powodują, że coraz częściej zastępujemy nimi klasyczne okulary. Jednak dla wielu osób wciąż problematyczne (a także kosztowne) jest przechowywanie soczewek, ponieważ do ich pielęgnacji konieczny jest zakup odpowiednich płynów, a codzienne czyszczenie bywa uciążliwe. Co więcej, nie wszyscy chcą całkowicie rezygnować z okularów, soczewki traktując jedynie jako zamiennik w przypadku ważnych wyjść czy w czasie aktywności fizycznej – w takiej sytuacji zakup miesięcznych soczewek wydaje się mało praktyczny. Wówczas najlepiej sięgnąć po soczewki jednodniowe – https://www.acuvue.pl/soczewki-kontaktowe/trueye/zalety.

Dlaczego warto?

W odróżnieniu od soczewek o długim terminie użytkowania, soczewki jednodniowe należy wymieniać codziennie. Dzięki szczelnym fabrycznym opakowaniom i braku konieczności pielęgnacji lepiej zadbamy o higienę oczu. Innymi słowy, stosując soczewki jednodniowe znacznie zmniejszamy prawdopodobieństwo podrażnień, infekcji oraz stanów zapalnych.

Możliwość częstych wymian soczewek sprawia, że nie musimy martwić się ewentualnymi uszkodzeniami – jeśli niechcący naderwiemy lub, co gorsza, zgubimy soczewkę, wystarczy po prostu sięgnąć po nową parę. W końcu pod ręką mamy cały zapas.

Szykuje się długi dzień? A po nim jeszcze dłuższy wieczór? Bez obaw. Soczewki jednodniowe można nosić nawet do kilkunastu godzin. A tych, którzy szkła kontaktowe noszą sporadycznie z pewnością ucieszy długa data ważności – nierozpakowana para może przeleżeć w szafce nawet dwa lata. W tak długim okresie na pewno zdarzy się niejedna okazja, by zamienić okulary na soczewki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *